Iniciativa AI dětem

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Vzdělávací blog

Rady a tipy do výuky z oblasti umělé inteligence

Podle světové studie se změní až čtvrtina dnešních povolání. Jen v Česku čeká v budoucích letech rekvalifikace přes 300 tisíc lidí. Ještě víc pracujících se ale bude muset naučit používat digitální technologie.
Nástroj MagicSchool.ai se mezi učitelkami a učiteli těší čím dál větší oblibě právě proto, že nabízí mnoho možností pro výuku na jednom místě. A (s určitými limity) dokonce zdarma.
V tomto článku se podíváme na zoubky několika robotických pomůcek, které využívají modely strojového učení a díky nim se může stát výuka (nejen) informatiky v oblasti AI skutečně zážitkem.
Nabídka aplikací, které generují obrázky, se neustále mění. Navíc způsoby, podmínky využití a jejich kvalita se liší. Sdílíme jejich stručný aktualizovaný přehled dle věkových limitací a ceny.
Pojďme se podívat, co všechno a jak můžeme díky Copilotovi využívat nejen ve školách.
Systematický přístup minimalizuje obavy, které tak často pedagogové nebo vedení škol v souvislosti s generativní umělou inteligencí mají.
Které nástroje a aplikace mohou usnadnit práci pedagogů a jak? Postupně sbíráme a rozšiřujeme databázi těch, které jsme vyzkoušeli.
V tomto příspěvku naleznete rozrůstající se databázi nástrojů využívající umělou inteligenci, které jsme vyzkoušeli s dětmi nebo nám je někdo doporučil.
Text o procházkách loukami, datech, strojovém učení a generativní umělé inteligenci je poetickým úvodem do fungování AI.
Natrénujte s dětmi model strojového učení, který díky technologii počítačového vidění dokáže rozpoznávat objekty na fotografiích.
Od kdy a za jakých podmínek mohou žáci ve školách samostatně využívat generativní AI? Pohled českého práva přináší advokátní kancelář KROUPAHELÁN.
Praktický úvod do fungování AI obrazových generátorů — jak fungují, rady a tipy jak s nimi zacházet, tipy pro využití ve výuce, komu obrazy patří, budoucnost.
Článek pana Brdičky obsahuje shrnutí třídílné výzkumné zprávy o budoucnosti vzdělávání, vypracované firmou Google na základě zjištění získaných od 94 odborníků z 24 zemí.
Projděte si jednoduchý návod na tvorbu mluvícího avataru, vytvořeného umělou inteligencí. A můžete třeba navázat dobře zpracovanou metodikou na téma deepfakes od O2 Chytrá škola.
Jak funguje a jak postavit MENACE (Machine Educable Noughts And Crosses Engine) — 304 krabiček od sirek, které se dokáží naučit hrát piškvorky 3×3 tak, že je nelze porazit.