Iniciativa AI dětem

AI dětem

Lídr vzdělávání v oblasti umělé inteligence

Podporujeme kreativitu, kritické myšlení a společenskou odpovědnost ve světě řízeném technologiemi.

Co nového nabízíme

Kompletní obsah našeho více jak stokrát prověřeného kurzu, který jsme testovali ve sborovnách po celé ČR. Celé naše know-how pro vás přehledně:

Rozrůstající se databáze tipů (promptů), které mají potenciál usnadnit práci pedagogům a nabídnout žákům a studentům efektivnější způsoby vzdělávání.

z ČR a SR má zájem o využívání materiálů AI dětem
0 škol

Kurikulum umělé inteligence
pro základní školy

Začali jsme pracovat na Kurikulu umělé inteligence pro ZŠ a SŠ. Jeho prostřednictvím poskytneme srozumitelný návod, jak vzdělávat v oblasti AI. Formou konstruktivistického rámce nabídneme necelých 50 metodických materiálů nejen pro informatiku, ale také pro rozvoj digitální kompetence pro žáky od 3. ročníku. Na AI kurikulu spolupracujeme s Národním pedagogickým institutem.

AI horizonty

Cyklus debat s odborníky z různých oblastí, kteří nasvítí téma umělé inteligence z více jak deseti perspektiv.​

william-meriwethe_whiter

Ve spolupráci s časopisem Raketa jsme připravili interaktivní příběh pro výuku umělé inteligence.

Vzdělávací blog

Nabídka aplikací, které generují obrázky, se neustále mění. Navíc způsoby, podmínky využití a jejich kvalita se liší. Sdílíme jejich stručný aktualizovaný přehled dle věkových limitací a ceny.
Pojďme se podívat, co všechno a jak můžeme díky Copilotovi využívat nejen ve školách.
Více →
Systematický přístup minimalizuje obavy, které tak často pedagogové nebo vedení škol v souvislosti s generativní umělou inteligencí mají.
Více →
V tomto příspěvku naleznete rozrůstající se databázi nástrojů využívající umělou inteligenci, které jsme vyzkoušeli s dětmi nebo nám je někdo doporučil.
Více →
Které nástroje a aplikace mohou usnadnit práci pedagogů a jak? Postupně sbíráme a rozšiřujeme databázi těch, které jsme vyzkoušeli.
Více →
Od kdy a za jakých podmínek mohou žáci ve školách samostatně využívat generativní AI? Pohled českého práva přináší advokátní kancelář KROUPAHELÁN.
Více →

Získejte ucelený přehled o AI díky naší online příručce

Obecný úvod do umělé inteligence pro dospělé

Educast — videorozhovory s experty

Educast AI dětem je ucelený formát rozhovorů s experty o různých oblastech souvisejících s umělou inteligencí, kterými vás provede moderátorka Sara Polak. Všechny díly vznikly v návaznosti na příručku Obecný úvod do umělé inteligence.

Co je to umělá inteligence

Ondřej Michalák

Jak funguje strojové učení

Mikuláš Zelinka

Proč umělá inteligence diskriminuje

Lucie Borovičková

Rodičům a dětem

Komiksový explainer AI pro dospělé

Stáhněte si zdarma elektronickou verzi komiksu, který srozumitelnou formou vysvětlí, co je AI a jaké jsou její společenské dopady. Komiks jsme převzali ze zahraničí.

AI aneb jak se učí stroje

Pracovní sešit o 20 stranách, který dětem na 1. stupni ZŠ hravou formou vysvětlí nejen, co je to AI a proč ji lidé vytváří, ale také jak funguje strojové učení a co jsou data. Díky Raketě ke stažení zdarma!

Čokoroboti a deepfakes

Jak vnímá umělou inteligenci generace, na kterou bude mít největší dopad? Komiks složený z představ mladých lidí (od 11 do 19 let) o AI nejen vzdělává, ale doplňuje důležitým dílkem skládačku etiky AI.

Strojové učení pro děti

Projektově založená učebnice umělé inteligence pro děti. V prodeji ve většině knihkupectví v ČR a SR. Školy a knihovny objednávají v našem e-shopu se slevou 25%.

— 13 praktických projektů, které jsou popsány krok za krokem,
— online rozhraní pro trénování systémů strojového učení zdarma,
— rozšíření Scratche pro práci s modely strojového učení.