Iniciativa AI dětem

Online workshop

AI a dezinformace

Připojte se k nám na odborný workshop "AI a dezinformace", kde se ponoříme do světa doporučovacích systémů a umělé inteligence s cílem porozumět jejich vlivu na naše každodenní životy. V dnešní digitálně propojené době je klíčové rozumět, jak sociální sítě a jejich algoritmy ovlivňují, co vidíme a jaké informace konzumujeme. Díky tomu budeme mít vyšší obranyschopnost vůči dezinformacím a negativním vlivům technologií.

Během workshopu prozkoumáme:

Workshop je navržen tak, aby poskytl účastníkům hlubší porozumění technologickým nástrojům, které formují naše digitální prostředí, a naučil je, jak se chránit před potenciálně škodlivými vlivy dezinformací a manipulativního obsahu. Skrze diskuse, pracovní listy a praktické aktivity nabízíme prostor pro rozvoj kritického myšlení a pochopení, jak technologie ovlivňují naše rozhodování a společenské perspektivy.

Online workshopem provází:

AI-detem_lide__0009_tomanova-lucie

Jsem novinářka a publicistka na volné noze. Ráda dělám reportáže a rozhovory z oblasti vědy a nových společenských fenoménů. Věnuji se taky analýze propagandy a dezinformací a tématům souvisejícím s válkou v Ukrajině. Spolupracovala jsem s magazíny Reflex, Instinkt, Reportér atd. a s některými deníky (MF Dnes, Lidové noviny) a natočila reportáže pro pořady Na vlastní oči (Nova) a Reportéři ČT. O vědě a nových technologiích jsem psala pro Seznam Zprávy a web Metarial Times. S Vítem Olmerem jsme natočili dokumentární film o britském vědci Kevinovi Warwickovi Jak se stát kyborgem. Teď spolupracuji s Týdeníkem Forum (věda a reportáže z Ukrajiny) a Lidovými novinami (věda, zdraví), občas s americkým podcastem Radicalized a taky občas přednáším studentům na FVS UK. Ráda cestuju a chodím po horách i po kavárnách. Mám dvě vlastní děti a jedno dospělé nevlastní. Manžel učí taekwondo, takže jsem často v kontaktu s dětmi a mladými lidmi. Občas zkouším hrát počítačové hry 🙂

Máte dotaz?

Rádi jej zodpovíme. Obraťte se na koordinátorku online workshopů Jitku Šimkovou:
E-mail: jitka@aidetem.cz
Tel.: 724 017 217