Iniciativa AI dětem

Nabízíme

organizacím pro volnočasové vzdělávání

Vydali jsme český překlad projektově založené učebnice Strojové učení pro děti (můžete si ji v našem e-shopu). Ta obsahuje 13 zábavných projektů, které děti provedou základy fungování umělé inteligence. Vytvořili jsme digitální příručku Základy umělé inteligence. A pracujeme na metodických materiálech AI v kontextech, které budeme uvolňovat během školního roku 2022/23. Budeme rádi, pokud je využijete pro přípravu kroužků, příměstských táborů, či doma.

O vzdělávací materiály vyjádřilo
v současnosti zájem více jak

0 organizací

Často kladené otázky

V současnosti pracujeme na vzdělávacích materiálech, které Vám mohou pomoci při koncipování volnočasových aktivit pro děti. Projektově založené vzdělávací materiály nabídneme během školního roku 2022/23 pro všechny zájemce zdarma. Budeme rádi, pokud je využijete pro přípravu kroužků, příměstských táborů a dalších aktivit.

Ano, metodické a další vzdělávací materiály v digitální formě (PDF, videa a další) jsou k dispozici zdarma. Podléhají licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní Licence. Učebnici Strojové učení pro děti si můžete zakoupit za cenu 390 Kč. Objednat si ji můžete skrze Donio.

Lektorům volnočasových aktivit nabídneme:
— úvod do tématu umělé inteligence pomocí digitální příručky Obecný úvod do umělé inteligence
— databázi nástrojů pro práci s AI a doprovodné materiály
— interaktivní příběh William & Meriwether (s mírným poplatkem za licenci příběhu, upřesníme)
— vzdělávací materiály AI v kontextech
— učebnici Strojové učení pro děti (za cenu 420 Kč)

Výhodou je znalost platformy Scratch, ale ani ta není nutná. Zbytek si mohou doplnit z našich vzdělávacích materiálů, které nabídneme na těchto stránkách. 

Rodičům nabízíme

Vydali jsme český překlad projektově založené učebnice Strojové učení pro děti (můžete si ji v našem e-shopu). Ta obsahuje 13 zábavných projektů, které děti provedou základy fungování umělé inteligence. Vytvořili jsme digitální příručku Základy umělé inteligence. Pro další vzdělávní doporučujeme také existující bezplatný kurz Elements of AI od prg.ai.

K dnešnímu dni jsme prodali více než

0 učebnic

Školám darujeme

0 učebnic

Často kladené otázky

Ano. Učebnice Strojové učení pro děti je koncipována tak, aby s ní mohly děti pracovat zcela samy, bez pomoci nás, dospělých. Jediné, co od Vás budou děti zpočátku potřebovat, je zřídit účet v rozhraní Machine Learning for Kids, se kterým učebnice pracuje. Koncepce učebnice je vysvětlena zde. Objednat si ji můžete zde.

Vůbec nic! Učebnice je koncipována projektově a vše je vysvětleno krok za krokem. Je skvělé, že se o to zajímáte! Společné objevování technologií s dětmi Vás může sblížit a děti nasměrovat k jejich správnému používání. Nejen jako konzument, ale také jako tvůrce. 

Učebnice obsahuje 13 projektů a každý zabere cca 45—90 minut. Projekty na sebe částečně navazují, ale dají se dělat i na přeskáčku. Více informací o tom, jak se s učebnicí pracuje, naleznete zde.

Ano! Vypracovali jsme digitální příručku Obecný úvod do umělé inteligence. Pro další vzdělávání můžete využít také certifikovaný bezplatný kurz Elements of AI od prg.ai.

Komiksový explainer umělé inteligence pro dospělé

Stáhněte si zdarma elektronickou verzi komiksu, který srozumitelnou formou vysvětlí, co je AI a jaké jsou její společenské dopady. Komiks jsme převzali ze zahraničí.

Raketa mini — umělá inteligence

Pracovní sešit o dvaceti stranách, který dětem na 1. stupni ZŠ hravou formou vysvětlí nejen, co je to umělá inteligence a proč ji lidé vytváří, ale také jak funguje strojové učení a co jsou data.