Nabízíme

organizacím pro volnočasové vzdělávání

Vydali jsme překlad populární projektově založené učebnice Strojové učení pro děti (můžete si ji objednat přes Google Form). Ta obsahuje 13 zábavných projektů, které děti provedou základy fungování umělé inteligence. Pracujeme na digitální příručce Základy umělé inteligence, která bude dostupná od srpna 2022 všem, kteří se chtějí v tomto oboru trochu zorientovat. A vytváříme projektově založené vzdělávací materiály, které budeme uvolňovat během školního roku 2022/23. Budeme rádi, pokud je využijete pro přípravu kroužků, příměstských táborů, či jiných aktivit.

O vzdělávací materiály vyjádřilo
v současnosti zájem více jak

0 organizací

Často kladené otázky

V současnosti pracujeme na vzdělávacích materiálech, které Vám mohou pomoci při koncipování volnočasových aktivit pro děti. Projektově založené vzdělávací materiály nabídneme během školního roku 2022/23 pro všechny zájemce zdarma. Budeme rádi, pokud je využijete pro přípravu kroužků, příměstských táborů a dalších aktivit.

Ano, metodické a další vzdělávací materiály v digitální formě (PDF, videa a další) jsou k dispozici zdarma. Podléhají licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní Licence. Učebnici Strojové učení pro děti si můžete zakoupit za cenu 390 Kč. Objednat si ji můžete skrze Donio.

Lektorům volnočasových aktivit nabídneme:
— zaškolení do tématu umělé inteligence pomocí digitální příručky Základy umělé inteligence
— databázi nástrojů pro práci s AI a doprovodné materiály
— učebnici Strojové učení pro děti (za cenu 390 Kč, objednávka)

Materiály budeme postupně přidávat během školního roku 2022/23 a budou ke stažení na těchto stránkách. Učebnice je v prodeji, objednat si ji můžete skrze Donio.

Výhodou je znalost platformy Scratch, ale ani ta není nutná. Zbytek si mohou doplnit z našich vzdělávacích materiálů, které nabídneme na těchto stránkách. 

Rodičům nabízíme

Vydali jsme projektově založenou učebnici Strojové učení pro děti (můžete si ji objednat skrze Donio). Ta obsahuje 13 zábavných projektů, které děti provedou základy fungování umělé inteligence. Pracujeme na digitální příručce Základy umělé inteligence, která bude dostupná od srpna 2022 všem, kteří se chtějí v tomto oboru trochu zorientovat. Pro další vzdělávní doporučujeme také existující bezplatný kurz Elements of AI od prg.ai.

K dnešnímu dni jsme prodali více než

0 učebnic

Školám darujeme

0 učebnic

Často kladené otázky

Ano. Učebnice Strojové učení pro děti je koncipována tak, aby s ní mohly děti pracovat zcela samy, bez pomoci nás, dospělých. Jediné, co od Vás budou děti zpočátku potřebovat, je zřídit účet v rozhraní Machine Learning for Kids, se kterým učebnice pracuje. Koncepce učebnice je vysvětlena zde. Objednat si ji můžete zde.

Vůbec nic! Učebnice je koncipována projektově a vše je vysvětleno krok za krokem. Je skvělé, že se o to zajímáte! Společné objevování technologií s dětmi Vás může sblížit a děti nasměrovat k jejich správnému používání. Nejen jako konzument, ale také jako tvůrce. 

Učebnice obsahuje 13 projektů a každý zabere cca 45—90 minut. Projekty na sebe částečně navazují, ale dají se dělat i na přeskáčku. Více informací o tom, jak se s učebnicí pracuje, naleznete zde.

Ano! Na konci srpna naleznete na těchto stránkách digitální příručku Základy umělé inteligence. A již nyní můžete využít existující bezplatný kurz Elements of AI od prg.ai.

Máte otázky? Moc rádi je zodpovíme!

Kontakty

Zakladatelka
Eva Nečasová
eva@aidetem.cz
777 570 836

Koordinátorka projektu
Jitka Šimková
jitka@aidetem.cz
724 017 217

Sociální sítě

Rádi vás uvidíme v naší
FB skupině AI dětem ❤️🦄🌈

A máme LinkedIn stránku 🥳

Pilotní vzdělávací program Umělá inteligence do základních škol 2022/23 realizuje Pražský inovační institut
v rámci projektu iKAP II — Inovace ve vzdělávání. Registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0021106.

AI dětem © 2022. Využíváme cookies pro měření návštěvnosti webu.
Všechny vznikající metodiky podléhají licence Creative Commons 4.0 Mezinárodní Licence