Iniciativa AI dětem

Online workshop

AI pro rodiče I

V digitálním věku je výchova dětí stále složitější. Naším cílem je poskytnout rodičům dětí na základní a střední škole nástroje, které jim pomohou lépe sebe i děti navigovat ve světě AI a technologií. Připojte se na interaktivní online workshop, kde se dozvíte, jak může umělá inteligence podpořit výchovu vašich dětí – od bezpečnosti na internetu po vzdělávací aplikace. Získejte přehled o tom, jak AI formuje budoucí vzdělávací a výchovné metody, a naučte se, jak je můžete využít ve svůj prospěch. Workshop je navržen tak, aby poskytl praktické znalosti a dovednosti, které můžete okamžitě aplikovat. Nebuďte pozadu za vašimi dětmi a naučte se ovládat umělou inteligenci tak, aby byla přínosem.

První workshop bude zaměřený na základy AI, jednoduché hravé aplikace pro děti na 1. a 2. stupni ZŠ. Navazující workshop se bude více zaměřovat na velké jazykové modely (LLM), promptování a aplikace pro starší děti na 2. stupni a SŠ. Pro získání ucelených dovedností doporučujeme absolvovat oba workshopy.

Co se konkrétně dozvíte nebo si vyzkoušíte:

Online workshopem provází:

AI-detem_lide__0005_holubec-tomas

Táta, učitel, zástupce ředitele na ZŠ Pod Žvahovem v Praze 5. Baví mě (se) učit, poznávat nové věci, lidi. Jsem rád tvůrce, přijímám výzvy. Lektorování pro AI dětem mi přináší podporu na cestě k budoucnosti ve vzdělávání. Hledám tím způsoby, jak zefektivnit učení sobě i jiným, jak ho zároveň udělat atraktivním a smysluplným. Žiju v přítomnosti a s očekáváním se dívám do budoucnosti.

AI-detem_lide__0002_karpiskova-bara

Lektorka a tvůrkyně vzdělávacích materiálů
Pedagog v SVČ Lužánky, manažerka vzdělávacích projektů a tvůrkyně vzdělávacích kurzů se zkušenostmi s výukou na ZŠ a projekty zaměřenými na děti ohrožené školním neúspěchem.

Praktické info

Máte dotaz?

Rádi jej zodpovíme. Obraťte se na koordinátorku online workshopů Jitku Šimkovou:
E-mail: jitka@aidetem.cz
Tel.: 724 017 217