Iniciativa AI dětem

Webináře & online workshopy

vzdělávací akce

Nabídka webinářů & online workshopů AI dětem — pro pedagogy, vedení škol, ale i širokou veřejnost.

AI jako asistent pedagoga

Datum: Pondělí 11. 6. 2024
Čas: 18.00—20.00
Cena: 690 Kč
Pro koho: mírně pokročilí se zájmem o využití umělé inteligence ve vzdělávání

Popis: Praktický workshop AI jako asistent pedagoga je určen všem, kteří už jsou seznámení s principy umělé inteligence, rozumí jejímu fungování a sami si už ve své praxi AI nástroje zkouší. Workshop je navržen tak, aby byl co nejpraktičtější.

Systémové zavedení AI do škol

Datum: Čtvrtek 13. 6. 2024
Čas: 18.00—20.00
Cena: 690 Kč
Pro koho: ředitelé ZŠ, ICT koordinátoři, aktivní učitelé se zájmem o umělou inteligenci

Popis: Praktický 2hodinový online workshop Systémové zavádění AI do škol je speciálně navržen pro vedoucí pracovníky základních a středních škol. Účastníci se seznámí s důležitostí vzdělávání v oblasti AI pro učitele, žáky i sebe samotné, a získají náhled na to, jak AI mění vzdělávací procesy a připravuje studenty na budoucí kariéru.

Proběhlé webináře

Generování obrazů v aplikaci Midjourney

Midjourney je v současnosti nejpokročilejší aplikace pro generování syntetických obrazů. Jak funguje a co přináší za možnosti si ukážeme a vyzkoušíme během online workshopu Generování obrazů v Midjourney. Pro účast je třeba mít zaplacenou licenci Midjourney.

AI v kariérovém poradenství

Objevte, jak AI mění pomoc žákům, studentům, ale i dospělým při plánování jejich budoucnosti. Na tomto workshopu se dozvíte o trendech a nástrojích AI, které mohou obohatit Vaše poradenské metody a naučíte se ovládat a integrovat AI nástroje do Vaší praxe.

Praktický úvod do umělé inteligence

Praktický online workshop s úvodem do umělé inteligence (dále jen AI) zaměřený na učitele a všechny, které zajímá využití umělé inteligence ve vzdělávání. Během online setkání budeme aktivně pracovat a zkoušet si různé aplikace.

AI jako praktický průvodce pedagoga

Naučíte se ovládat konkrétní nástroje generativní AI, ovládat pokročilé promptování, generovat audiovizuální materiály a integrovat AI do každodenní přímé i nepřímé práce s žáky. Doporučujeme nejdříve absolvovat Praktický úvod do AI. Není vhodné pro začátečníky.

AI pro rodiče I

V digitálním věku je výchova dětí stále složitější. Naučíte se ovládat nástroje, které vám pomohou sebe i děti lépe navigovat ve světě AI a technologií. První workshop bude zaměřený na základy AI, jednoduché hravé aplikace pro děti na 1. a 2. stupni ZŠ.

AI pro rodiče II

Navazující workshop pro rodiče, ve kterém se budeme více zaměřovat na velké jazykové modely (LLM), promptování a aplikace pro starší děti na 2. stupni a SŠ. Pro získání ucelených dovedností doporučujeme absolvovat oba workshopy.

AI a dezinformace

Připojte se k nám na odborný workshop "AI a dezinformace", kde se ponoříme do světa doporučovacích systémů a umělé inteligence s cílem porozumět jejich vlivu na naše každodenní životy.

5 důvodů, proč používat AI?

Těžko se Vám chápe současný boom okolo umělé inteligence? Nemáte ponětí, k čemu by právě Vám AI mohla být užitečná? Párkrát jste si zkusili povídat s chatbotem, ale vlastně nevíte, k čemu je to dobré? Nebo snad máte chuť AI zkoumat, ale vůbec nevíte, kde začít? Bejby přece nebude sedět v koutě! Našli jsme 5 důvodů, proč je dobré umělou inteligenci používat. Přijďte si je poslechnout a udělejte první krok k tomu, aby Vám neujel AI-vlak!