Iniciativa AI dětem

Online workshop

AI jako asistent pedagoga

Praktický workshop AI jako asistent pedagoga je určen všem, kteří už jsou seznámení s principy umělé inteligence, rozumí jejímu fungování a sami si už ve své praxi AI nástroje zkouší. Workshop je navržen tak, aby byl co nejpraktičtější. Budeme aktivně pracovat s generativní AI ve formě chatbotů Gemini, Copilot a ChatGPT. Osvojíme si pravidla dobrých promptů, prozkoumáme pokročilejší možnosti chatbotů pro zpracování textů a vizuálních materiálů. Naučíme se nástroje kombinovat. Budeme diskutovat a zkoumat, jak AI zavádět do školních lavic tak, aby přispěla k lepšímu porozumění učiva a rozvoji kritického myšlení. Otevřeme také právní otázky, etickou stránku AI a bezpečnost.

Co se konkrétně dozvíte nebo si vyzkoušíte:

Online workshopem provází:

_speakers_katerina-svidrnochova_

Kateřina se zaměřuje na propojování digitalizace se vzděláváním a designovým myšlením. Pomáhá lidem informovaně a prakticky využívat nové technologie včetně umělé inteligence v každodenním životě. Učí, provádí digitální audity, navrhuje vzdělávací strategie a ukazuje možnosti digitalizace v souladu s lidskou a osobní integritou.

AI-detem_lide__0002_karpiskova-bara

Lektorka a tvůrkyně vzdělávacích materiálů. Pedagožka v SVČ Lužánky, manažerka vzdělávacích projektů a tvůrkyně vzdělávacích kurzů se zkušenostmi s výukou na ZŠ a projekty zaměřenými na děti ohrožené školním neúspěchem.

Máte dotaz?

Rádi jej zodpovíme. Obraťte se na koordinátorku online workshopů Jitku Šimkovou:
E-mail: jitka@aidetem.cz
Tel.: 724 017 217