Vzdělávací blog

Rady a tipy do výuky z oblasti umělé inteligence

Které nástroje a aplikace mohou usnadnit práci pedagogů a jak? Postupně sbíráme a rozšiřujeme databázi těch, které jsme vyzkoušeli.
Více →

V tomto příspěvku naleznete rozrůstající se databázi nástrojů využívající umělou inteligenci, které jsme vyzkoušeli s dětmi nebo nám je někdo doporučil.
Více →

Pracovní a informační listy pomohou žákům, studentům, ale také pedagogům, začít s efektivním (a etickým) využíváním ChatGPT ve škole.
Více →

Od kdy a za jakých podmínek mohou žáci ve školách samostatně využívat službu ChatGPT? Pohled českého práva přináší Ondřej Vykoukal z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.
Více →

Natrénujte s dětmi model strojového učení, který díky technologii počítačového vidění dokáže rozpoznávat objekty na fotografiích..
Více →

V tomto průvodci se dozvíte, jak efektivně začlenit ChatGPT do své výukové praxe a jak maximálně využít jeho možnosti. Obsahuje konkrétní příklady a strategie.
Více →

Článek pana Brdičky obsahuje shrnutí třídílné výzkumné zprávy o budoucnosti vzdělávání, vypracované firmou Google na základě zjištění získaných od 94 odborníků z 24 zemí.
Více →

Projděte si jednoduchý návod na tvorbu mluvícího avataru, vytvořeného umělou inteligencí. A můžete třeba navázat dobře zpracovanou metodikou na téma deepfakes od O2 Chytrá škola.
Více →

Systémy umělé inteligence dokáží nejen generovat syntetická média, ale také efektivně pracovat s těmi, které vytvoříme my lidé. Přinášíme výčet některých aplikací dle účelu jejich užití.
Více →

Jak funguje a jak postavit MENACE (Machine Educable Noughts And Crosses Engine) — 304 krabiček od sirek, které se dokáží naučit hrát piškvorky 3×3 tak, že je nelze porazit.
Více →

Praktický úvod do fungování AI obrazových generátorů — jak fungují, rady a tipy jak s nimi zacházet, tipy pro využití ve výuce, komu obrazy patří, budoucnost.
Více →

Umělá inteligence umí komunikovat jako člověk. Rozebereme její fungování, potenciál a limity. Zaměříme se na ChatGPT v oblasti vzdělávání.
Více →