Iniciativa AI dětem

IBM Cloud — návod pro rodiče

Nástroj Machine Learning for Kids pro využití některých funkcí vyžaduje klíč API ze služby IBM Cloud. Proces jeho získání není složitý, ale někdy nefunguje optimálně. Proto vznikl následující návod.

V nástroji Machine Learning for Kids (ML4K) máte na výběr trénování 4 typů modelů strojového učení. Jedná se o obrázkový, číselný, audio a textový. Proto, abyste mohli trénovat první tři uvedené, stačí založit tzv. Managed class account v nástroji ML4K. Pokud byste ale chtěli také trénovat textový model strojového učení, bude třeba založit k tomuto účtu také účet ve službě IBM Cloud.

Celý proces je relativně jednoduchý, ale v posledních několika měsících společnost IBM v souvislosti s válkou na Ukrajině zpřísnila podmínky při zakládání účtu v IBM Cloud. V praxi to znamená, že se dost často nepodaří účet založit. Proto jsme se na IBM CZ obrátili s prosbou o vyřešení. Děkujeme za vstřícný přístup a nabídku funkčního řešení.

Když zakládáte v ML4K účet a zvolili jste, že jste „rodič, učitel nebo vedoucí kroužku“, měli byste vidět následující obrazovku.

Rovnou zvolte druhou možnost „Create a managed class acount“. Pod tlačítkem „Email“ se skrývá e-mailová adresa dale.lane(zavináč)uk.ibm.com. Pokud se vám po kliknutí na tlačítko neotevře poštovní klient, přejděte do svého e-mailu a na zmíňenou adresu zašlete panu Laneovi následující text:

--------------------
Dear Mr. Lane,

I'd like to set up an account for my child in Machine Learning for Kids. I know that you only offer this service to schools, but due to the difficulty of creating an IBM Cloud account, I am contacting you directly.

Best!
[podpis]
--------------------

Pana Lanea jsme ohledně těžkostí kontaktovali. Na prosbu reaguje většinou velmi rychle.

Snad se vše zadařilo. Pokud by přetrvával nějaký problém, obraťte se na nás skrze FB skupinu AI dětem nebo e-mailem na eva@aidetem.cz.

Máte otázky? Moc rádi je zodpovíme!

Kontakty

Zakladatelka
Eva Nečasová
eva@aidetem.cz
777 570 836

Koordinátorka projektu
Jitka Šimková
jitka@aidetem.cz
724 017 217

Sociální sítě

Rádi vás uvidíme v naší
FB skupině AI dětem ❤️🦄🌈

A máme LinkedIn stránku 🥳

Děkujeme prg.ai nejen za finanční podporu při vydání učebnice Strojové učení pro děti!

Časopis Raketa všem dětem přináší krásný příběh i vizuál online hry Podivuhodná robotí expedice. Děkujeme! 😍