Jak založit účet ve službě IBM cloud

Nástroj Machine Learning for Kids pro využití některých funkcí vyžaduje klíč API ze služby IBM Cloud. Proces jeho získání není složitý, ale někdy nefunguje optimálně. Proto vznikl následující návod.

V nástroji Machine Learning for Kids (ML4K) máte na výběr trénování 4 typů modelů strojového učení. Jedná se o obrázkový, číselný, audio a textový. Proto, abyste mohli trénovat první tři uvedené, stačí založit tzv. Managed class account v nástroji ML4K. Pokud byste ale chtěli také trénovat textový model strojového učení, bude třeba založit k tomuto účtu také účet ve službě IBM Cloud.

Celý proces je relativně jednoduchý, ale od některých z vás máme referenci, že založení účtu ztroskotalo na ověření kreditní či debetní karty. ML4K ale naštěstí nabízí, jak z toho ven.

Když zakládáte v ML4K účet a zvolili jste, že jste „rodič, učitel nebo vedoucí kroužku“, měli byste vidět následující obrazovku.

Pokud jste již prošli procesem zakládání účtu ve službě IBM Cloud a nebyli jste úspěšní, zvolte rovnou možnost „Create a managed class acount“. Pod tlačítkem „Email“ se skrývá e-mailová adresa dale.lane(zavináč)uk.ibm.com. Pokud se vám po kliknutí na tlačítko neotevře poštovní klient, přejděte do svého e-mailu a na zmíňenou adresu zašlete panu Laneovi anglicky následující informace:
1) odhad počtu studentů, kteří budou do účtu zapojeni,
2) název školy nebo organizace pořádající kroužek (neziskové)

V případě, že jste se účet ve službě IBM Cloud ještě nepokusili založit, zvolte první možnost — „Create an unmanaged class acount“.

Vyplňte požadované informace a klikněte na tlačítko Create class account.

Poté přejděte na adresu cloud.ibm.com a vyberte možnost „Create an account“.

Vyplňte požadované informace:

Pro další postup je třeba vložit ověřovací kód, který by Vám měl dorazit na Vámi zadaný e-mail do schránky. Pokud hned nedorazil, může se skrývat ve spamu. 

V tuto chvíli může nastat chyba. Služba IBM Cloud se snaží strhnout z vašeho účtu, který náleží k zadané kartě, téměř nulový poplatek, aby kartu ověřila. My jsme zkoušeli ověřovat debetní i kreditní karty — fungovaly oba typy. Problém nastal u Air Bank, z Fio a ČSOB ověření proběhlo v pořádku. Nevíme ale, zda-li je problém v bankovní službě či nikoliv. Chyba vypadá následovně:

V případě, že Vám systém nahlásí chybu, doporučujeme přejít k vytvoření Managed class account viz tento krok.

Získání API klíče

V případě, že ověření karty proběhlo v pořádku, můžete pokračovat na vytvoření API klíče.

V pravém horním rohu klikněte na „Create resource“.

Do vyhledávacího okna v katalogu začněte vepisovat „Watson Assistant“. Našeptávač Vám brzy vyhodí produkt. Klikněte na něj.

V detailu produktu je automaticky zvolená služba „Lite“. Ta je zdarma. Vpravo dole zatrhněte souhlas s podmínkami užití a klikněte na tlačítko „Create“.

Zkopírujte si API klíč kliknutím na ikonku kopírovat.

Nyní je třeba spárovat Váš účet v ML4K s IBM Cloud. Po přihlášení do ML4K v menu kliněte na záložku „Učitel“ a v červeném rámečku stisknete tlačítko „Watson API Keys“.

Pak už stačí jen vložit zkopírovaný API klíč do okénka po kliku na „Add new credentials“.

Snad se vše zadařilo. Pokud by přetrvával nějaký problém, obraťte se na nás skrze FB skupinu AI dětem nebo e-mailem na eva@aidetem.cz.

Máte otázky? Moc rádi je zodpovíme!

Kontakty

Zakladatelka
Eva Nečasová
eva@aidetem.cz
777 570 836

Koordinátorka projektu
Jitka Šimková
jitka@aidetem.cz
724 017 217

Sociální sítě

Rádi vás uvidíme v naší
FB skupině AI dětem ❤️🦄🌈

A máme LinkedIn stránku 🥳

Děkujeme prg.ai nejen za finanční podporu při vydání učebnice Strojové učení pro děti!

Časopis Raketa všem dětem přináší krásný příběh i vizuál online hry Podivuhodná robotí expedice. Děkujeme! 😍